iPhone

iPhone 13 Mini Olacak mı?

Apple’ın iPhone 12 mini için beklenenden daha düşük satışlar gördüğünü ve bu telefonun üretimini azalttığını gösteren raporlarla, Apple’ın bu yıl içinde bir iPhone 13 mini piyasaya sürmesi şaşırtıcı olabilir, bu yüzden söylentilere göre bu yıl içinde bir iPhone 13 mini piyasaya sürecek.

Ancak iPhone 12 mini’nin halefi olması sürpriz mi olmalı? iPhone 12 mini’nin lansmanına kadar, insanlar daha küçük bir iPhone için ağlıyordu ve Apple dinledi ve bir tane üretti. Daha küçük bir cep telefonu isteyenler birdenbire küçük bir iPhone istemediklerine mi karar verdiler?

İnsanlar neden iPhone 12 mini’yi satın almadı?

Hayır: Daha küçük bir iPhone isteyenler, o bahar piyasaya çıkan iPhone SE’yi satın alabildi. Kötü şöhretli Apple sızıntısı Jon Prosser’ın Şubat 2021’de söylediği gibi: “2020’de küçük telefonlar isteyen demografi SE’yi satın aldı.” Okuyun: Prosser: Yeni iPhone mini bu yıl piyasaya çıkacak.

Daha küçük bir iPhone’un asıl çekiciliğinin aslında daha düşük fiyat olduğu kişilerin daha fazla seçeneği vardı: 399 £/399 $ 64GB iPhone SE veya 499 £/499 $ 64GB iPhone XR. Aslında iPhone SE’nin fiyatı, iPhone 12 mini geldiğinde İngiltere’de düştü: iPhone SE, Nisan 2020’de piyasaya çıktığında 419 sterline mal oldu. iPhone 12 mini, 64 GB modeli için 699 Sterlin/699 Sterlin – tam olarak 200 Sterlin diğer küçük iPhone’dan daha fazla. Neden daha fazla harcayasın?

Aslında iPhone SE’nin onu seçmek için sadece düşük fiyat değil harika bir nedeni var: iPhone SE’nin bir Ana Sayfa düğmesi ve Touch ID’si var, bu bazı insanların daha küçük bir telefondan daha fazlasını talep ettiği iki özellik. Face ID ve Ana Sayfa düğmesinin kaldırılmasıyla ilgili sorun, avantajın – daha büyük ekranın – dezavantajlardan daha fazla olmamasıdır. Bazıları için, Ana Sayfa düğmesi olmadan bir iPhone’da gezinmenin zorluğu, ahizenin kilidini açmak veya Apple Pay kullanarak ödeme yapmak için Face ID’yi kullanmak için gereken ekstra adımlar kadar can sıkıcıdır.

iPhone 12 mini’nin aleyhine çalışan bir faktör daha vardı: Daha küçük ahizenin pil ömrü, daha büyük modeller kadar iyi değil. iPhone 13 mini’nin daha iyi pil ömrüne sahip olup olmayacağını öğrenmek için bekleyenler olacak.

Apple neden iPhone 13 mini üretiyor?

Peki, iPhone 12 mini’yi tasarlayan kişilerin büyük olasılıkla bu alternatif iPhone modellerini seçtiğini belirledikten sonra, Apple neden 2021’de bir iPhone 13 mini piyasaya sürmeye karar verdi?

Sadece Apple’ın insanların hala daha küçük bir telefon istediğine inandığını varsayabiliriz, ancak bu sefer iPhone SE ile daha az rekabet olacağı gerçeği sayesinde (iPhone 13 mini piyasaya çıktığında bir buçuk yaşında olacak) ) iPhone 13 mini’nin Apple’ın beklentilerini karşılama şansı daha yüksek olmalıdır.

Görünüşe göre Apple, mini iPhone’un kendisinden daha iyi satması gerektiği sonucuna varmış ve Apple’ın rekabeti o kadar iyi olmasaydı bunu yapabilirdi. Bu nedenle Apple, iPhone 12 mini’nin zayıf satışlarına rağmen mini iPhone’a ikinci bir şans veriyor.

Tayvanlı endüstri hizmeti Digitimes raporlarının (ödeme duvarlı makale) belirttiği gibi, hem Pegatron hem de Foxconn yeni iPhone 13 mini’yi monte edecek.

Apple iPhone 14 mini yapacak mı?

Bununla birlikte, iPhone mini formunun yanlış zamanda doğru telefonun bir örneği olduğuna dair güven gibi görünse de, Apple bu şekilde uzun vadeli düşünmüyor. iPhone 13 mini, görünüşe göre Apple’ın 2022’den itibaren daha küçük ahizeyi terk ettiği son mini iPhone olacak gibi görünüyor.

Analist Ming-Chi Kuo’ya göre, Apple 2022’de dört el cihazı piyasaya sürmeyi planlıyor, ancak bunlar 5.4 inçlik bir modeli içermeyecek.

Kuo, Nisan ayında 14 serisi iPhone’ların iki ahize 6.1 inç ve iki ahize 6.7 inç olacak şekilde iki çift olarak düzenleneceğini öne sürdü. Okuyun: Apple ‘iPhone mini’yi öldürüyor’.

iPhone 12 mini’yi ideal olarak gören biriyseniz, iPhone’da normalde 699 £/699 $’a mal olan aşağıdaki fırsatlara göz atın ve yeni bir telefonda tasarruf edin.

Perakendeci Fiyat Teslimat

Dünya çapında 24.000’den fazla mağazadan fiyat karşılaştırması

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/why-apple-will-make-iphone-13-mini-3806489/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...