Yazılım

İkinci Big Sur 11.2.1 güncellemesi, Mac kurulum sorununu düzeltir

Apple, macOS Big Sur 11.2.1’in yeni bir sürümünü yayınladı. Sürüm 11.2.1 (yapı 20D75) güncellemesi, orijinal Big Sur 11.2.1 gerçekleştirildikten sadece bir hafta sonra gelir.

9 Şubat’ta piyasaya sürüldüğünde Big Sur 11.2.1, 2016 ve 2017 MacBook Pro modellerinin% 1’den fazla şarj edemediği bir sorunu çözdü. Ayrıca bazı önemli güvenlik yamaları da sağladı. Ancak, Kasım ayından beri devam eden bir yükleme sorunu ele alınmadı.

Güncellemenin yeni sürümü, yükleyicinin işletim sistemi güncellemesini yüklemeden önce ne kadar alan olduğunu kontrol edemediği bu sorunu giderir. Sonuç olarak kurulum başlayacak, ancak tamamlanamayacak, işlem sırasında Mac’in deposunu dolduracak ve Mac’i kullanılamaz hale getirecektir.

Orijinal macOS Big Sur kurulumu en az 48,5 GB boş alan gerektirdiğinden (yükleyici için 35,5 GB ve başka bir 13 GB) alan eksikliği oldukça yaygın bir sorundur. Big Sur’u kurarken benzer bir sorunla karşılaştık ama neyse ki bizim için yeterli alanımız olmadığını belirten mesajı gördük.

Güncelleme sırasında sürücülerinin depolama kapasitesinin tükendiğini fark eden kullanıcılar, Mac’lerinin takıldığını ve yüklemeyi tamamlayamadığını fark etti. Tek seçenekleri temiz bir kurulum yapmaktı – Mac’lerini silip Big Sur’u yeniden yüklemek. Umarım onlar için bir yedekleri vardı, çünkü yoksa verilerini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kaldılar.

Bay Macinitosh Kasım ayında bu konuyla ilgili farkındalığı artırdı. Şimdi yeni güncellemenin bu kurulum hatasını düzelttiğini doğruladı.

Big Sur 11.2’de bu konu daha yaygın hale gelmiş gibi görünüyor, ancak Big Sur’un önceki sürümlerinde de var olduğu öne sürüldü.

Big Sur 11.2 ile ilgili diğer sorunlar

Bu yalnızca Big Sur 11.2 ile ilişkilendirilecek en son sorundur. Ek olarak, insanlar harici ekranlarla ilgili sorunlar, artık çalışmayan önyüklenebilir yedeklemelerle ilgili bir sorun ve MacBook Pro şarj sorunu hakkında şikayette bulundular. Big Sur 11.2.1 güncellemesi ayrıca ciddi bir güvenlik sorununu da ele aldı.

Big Sur 11.2.1’in ilk sürümü 9 Şubat’ta piyasaya sürüldüğünde, 2016 ve 2017 MacBook Pro modellerinde bir şarj sorunu için bir düzeltme sundu.

Big Sur ayrıca kritik Sudo hatası için bir güvenlik düzeltmesi yaptı.

Güncelleme ayrıca Intel’in grafik sürücülerindeki güvenlik açıklarını da giderir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...