Yazılım

HomePod, Apple Watch, Apple TV ve iPad için Yeni Yazılım


screenshot

26 Ocak Salı, Apple’da yazılım güncellemelerinin sona erdiği ve şirketin iPhone’larda iOS 14’ün yanı sıra HomePod yazılımı ve Apple Watch, Apple TV ve iPad’deki yazılımı güncellemesi için yoğun bir gündü.

İOS 14.4’te neler olduğunu başka bir yerde derinlemesine ele alıyoruz, burada Apple’ın diğer cihazlarına gelen yeni özelliklere bakacağız.

Mac’e gelince, Big Sur’un bir sonraki güncellemesinin, macOS 11.2’nin bir hafta kadar sonra burada olacağına inanıyoruz.

HomePod güncellemesi

Apple, akıllı hoparlörleri olan HomePod ve HomePod mini için yazılımın yeni bir sürümünü yayınladı.

HomePod güncellemesindeki yeni özellikler, öncelikle mini model kullanıcılarına yöneliktir. U1 çipli bir cep telefonunuz varsa (ör. İPhone 11 veya iPhone 12), şarkılar HomePod Mini’ye aktarıldığında yeni efektlere erişebilirsiniz. Ayrıca, hoparlöre yakın olduğunuzda hangi şarkıları dinleyebileceğiniz konusunda öneriler alırsınız.

Normalde, HomePod ve HomePod Mini için güncellemeler otomatik olarak yüklenir, ancak hangi sürümün çalıştığını kontrol etmek isterseniz, bunu iPhone veya iPad’inizdeki Home uygulaması aracılığıyla yapabilirsiniz. Başka bir yerde yeni özellikler elde etmek için HomePod yazılımının nasıl güncelleneceğini açıklıyoruz.

HomePod’un sunduğu çeşitli özellikler hakkında HomePod ne yapabilir?

Apple Watch güncellemesi

Apple, Apple Watch işletim sisteminin en son sürümü olan watchOS 7.3’ü de piyasaya sürdü.

Odak noktası, hata ve güvenlik düzeltmeleridir. Yakınlaştırma etkinleştirildiğinde Kontrol Merkezi ile ilgili bir sorun giderildi ve Siyah Tarih Ayını işaretlemek için Pan-Afrika bayrağının renklerine (siyah, kırmızı ve yeşil) sahip yeni bir kadran sunuldu.

Yeni yazılımı yüklemek istiyorsanız, yerleşik güncelleme işlevini kullanabilir veya iPhone’unuzda Apple Watch uygulamasını başlatabilirsiniz. Güncelleme, Genel> Yazılım güncellemesi altında bulunur. WatchOS güncellemesini yüklemeniz için pil seviyesinin en az yüzde 50 olması gerektiğini unutmayın.

Apple’ın watchOS’in en son sürümünde neler olduğunu okuyun.

Apple TV güncellemesi

Ayrıca dördüncü ve beşinci nesil Apple TV (Apple TV HD ve Apple TV 4K) için bir güncelleme var.

TvOS 14.4’teki odak noktası, çeşitli hata ve güvenlik düzeltmeleridir. Ekteki belgelerde tam olarak hangi önlemlerin alındığı maalesef belirtilmemiştir.

Apple TV’nizi güncellemek için Ayarlar> Sistem> Yazılım Güncellemeleri> Uzaktan Kumandayı Kullanarak Yazılımı Güncelle’ye gidin. Kurulumun tamamlanmasının biraz zaman alabileceğini unutmayın.

Bir Apple TV’yi nasıl güncelleyeceğiniz ve Apple TV’nin en son özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

iPad güncellemesi

Son olarak, Apple iPadOS 14’ün güncellenmiş bir sürümünü yayınladı. İPadOS 14.4, iOS 14.4’te sunulanlara benzer eklemeler içeriyor:

  • Kamera uygulamasında daha küçük QR kodları kaydetmek mümkün olacaktır.
  • Sesli bildirimler için kulaklıkların doğru tanımlanması için Ayarlar’da Bluetooth cihaz türünü sınıflandırmak için seçenekler var.
  • Ve her zamanki hata ve güvenlik düzeltmeleri koleksiyonu sunulur.

En son sürümü indirmek için Ayarlar> Genel> Yazılım Güncelleme’ye gidin ve ardından İndir ve yükle’ye dokunun. Güvenli tarafta olmak istiyorsanız, önce bir yedekleme yaptığınızdan emin olun. Daha fazla bilgi için iPad yazılımınızı nasıl güncellersiniz ve iPadOS 14’te neler olduğunu okuyun.

{

”,”

‘2.0’

‘script’,”);
‘init’, ”
”, ”);
”,”);
);

}
.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/software-homepod-watch-tv-ipad-3800987/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...