mac

Hata, Mac Kullanıcılarının HP Tarayıcılara Erişmesini Önler

Birkaç Mac sahibi, kendi yazıcılarına ve tarayıcılarına erişmelerini engelleyen can sıkıcı bir hatadan etkilendi.

Kullanıcılar, Görüntü Yakalama uygulaması, Önizleme veya Sistem Tercihleri’nin Yazıcılar ve Tarayıcılar bölümü aracılığıyla bir HP tarayıcı kullanmaya çalıştığında, kullanıcı bir hata mesajıyla karşılaşır: “Uygulamayı açma izniniz yok. ..”, ardından tarayıcının adı.

Etkilenen kullanıcılar sorunu Reddit’te, Apple’ın tartışma sayfalarında ve HP’nin destek sayfalarında yayınladılar, MacRumors yazıyor. Sorunun, macOS Big Sur’un birkaç farklı sürümüne sahip kullanıcıları etkilediği bildiriliyor.

Bir Redditor, “Düz yataklı tarayıcımı kullanamıyorum” diye yazıyor. “‘Canon IJScanner2 uygulamasını açma izniniz yok’ mesajı alıyorum. Gittim ve uygulamadaki izinleri herkes için okuma/yazma için manuel olarak değiştirdim, ancak değişiklik yok. Donanım engellenmiş gibi görünüyor.”

Bir yorumcu, “2021 iMac’te tamamen aynı sorun” yanıtını veriyor. “Çok sinir bozucu – Apple’ın gelecekteki güncellemede düzeltmesini beklemek zorunda mıyız yoksa bunun için herhangi biri bir düzeltme bulabilir mi?”

HP tarayıcı hatası

Görüntü, HP Topluluğu’nun izniyle.

Apple, sorunun var olduğunu onayladı ve gelecekteki bir güncellemede çözme sözü verdi, ancak bunun ne zaman olacağını belirtmeden. Mac’inizde macOS’i nasıl güncelleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Hatadan etkileniyorsanız, bu destek belgesinde bulabileceğiniz geçici bir geçici çözüm vardır.

Esasen, şu anda açık olan tüm uygulamalardan çıkmanız, ardından Finder’ı açmanız, Git > Klasöre Git’i seçin, yazın /Kitaplık/Görüntü Yakalama/Aygıtlar ve ardından Return tuşuna basın. Son olarak, hata mesajında ​​belirtilen uygulamaya çift tıklayın, pencereyi kapatın ve taramak için kullandığınız uygulamayı açın. Yeni bir tarama normal şekilde devam etmelidir.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/bug-mac-scanner-3807486/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...