mac

Fotoğraf Düzenleme İçin En İyi Mac

Modern kameraların devasa dosyalar ve inanılmaz ayrıntı düzeyleri ürettiği için fotoğrafçılık, zorlu bir sanat olabilir. Ancak bu görüntüleri olabildiğince iyi görünecek şekilde düzenlemek istiyorsanız hangi Mac’e bakmalısınız? Fotoğraf düzenleme için en iyi Mac’in yanı sıra dijital fotoğrafçılığınızı yükseltmek için ihtiyaç duyduğunuz bazı ek kitlere bir göz atıyoruz.

Diğer yaratıcı seçenekler için, tasarımcılar için en iyi Mac’i ve video düzenleme için en iyi Mac’i okuyun.

Fotoğraf düzenleme için neden bir Mac kullanmalısınız?

Elbette fotoğraf düzenleme için bir Windows PC kullanabilirsiniz, ancak Mac’lerin, yalnızca resimlerinizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak geniş bir mükemmel uygulama yelpazesine sahip olmakla kalmayıp, aynı zamanda harika bir denge de bulunduğunu düşünüyoruz. modern Mac’ler için güç ve fiyat, mükemmel ekranlardan ve ağır işlerin hafif çalışmasını sağlayan yeni M1 işlemcilerden bahsetmeye bile gerek yok.

Mac’te fotoğraf düzenleme kılavuzumuzu okuyun.

Fotoğraf düzenleme için en iyi Mac hangisi?

Fotoğraf düzenlemeniz için önce bir Mac seçmek, cihazı nasıl kullanacağınızı bilmenizi gerektirir. Hareket halindeyken düzenleme yapması gereken türden bir fotoğrafçı mısınız yoksa ev stüdyonuza dönene kadar beklemekten mutlu musunuz? Açıkçası, ilk yöntem sizi bir MacBook dünyasına sokarken, ikincisi iMac’leri ve diğer masaüstü bilgisayarları oyuna getiriyor. Bu koşulları göz önünde bulundurarak, bu kılavuzu her iki yaklaşımı da kapsayan iki bölüme ayırdık.

Fotoğraf düzenleme için en iyi MacBook hangisi?

Mevcut MacBook serisinin hemen hemen herhangi biri, birkaç koşulla fotoğraf düzenleme için yeterince iyi olacaktır. Elbette, geniş ekranı ve güçlü yapılandırmasıyla 16 inç MacBook Pro’yu tercih edebilirsiniz, ancak bizim paramız için MacBook Air M1 (2020), hobi düzeyinde çoğu insan için mükemmel performans ve fiyat karışımına sahiptir.

Apple’dan 16 inç MacBook Pro satın alın | Apple’dan MacBook Air M1 satın alın.

M1 yongası zaten biraz canavar olduğunu kanıtlıyor ve Air’in kompakt form faktörü, ekran boyutundan veya gücünden çok fazla ödün vermeden taşımayı kolaylaştırıyor. Düzenli olarak büyük dosyalarla çalışıyorsanız, örneğin 50 / 80Mp, o zaman hızın düştüğünü görebilirsiniz, ancak görevlerin büyük çoğunluğu için ince MacBook Air M1 (2020) sizi karşılar.

Ödeyebiliyorsanız, standart 8 GB RAM tahsisini 16 GB’a yükseltmenizi öneririz, çünkü bu performansa yardımcı olacaktır, ancak yerleşik depolama söz konusu olduğunda hızlı bir harici SSD kullanmanın paranızın karşılığını yükseltmekten daha iyi bir değer sunacağını görebilirsiniz. Apple’ın siparişe göre oluşturma seçenekleri aracılığıyla Mac’in kendisi.

Mac için en iyi harici SSD’leri zaten bir araya getirdik ve kapasiteyi hıza tercih ederseniz, Mac için en iyi harici sabit sürücüler de var.

Mevcut MacBook serilerinin hiçbiri bir SD kart okuyucusu veya USB-C dışındaki herhangi bir bağlantı noktasıyla birlikte gelmediğinden, çevre birimleri hızlı bir şekilde bağlamayı ve fotoğraflarınızı içe aktarmayı kolaylaştırmak için bir USB-C hub’ı da almak isteyeceksiniz.

Ayrıca, MacBook Air M1 (2020) veya aslında herhangi bir MacBook’u eve gittiğinizde harici bir ekrana bağlama seçeneğiniz olduğunu unutmayın; bu, görüntüler üzerinde yakın plan ayrıntılarıyla çalışırken gözleri yormaz. Bununla ilgili daha fazla bilgi için, bir Mac ile ikinci bir ekranın nasıl kullanılacağına ve en iyi Mac monitörleri ve ekranlarından oluşan derlememize bakın.

Profesyonel fotoğrafçılar veya üst düzey meraklılar için, mobilite ve güç açısından Air’in avantajlarının çoğuna sahip olduğu için 13 inç MacBook Pro M1 (2020) ‘yi öneriyoruz, ancak sadece ağır yükler için biraz daha fazla dürtme sunuyor profesyonel yazılım çalıştırırken ve büyük dosyalarla çalışırken gereklidir.

Hangi MacBook’u istediğinize karar verdiniz mi? Yapmanız gerekenden fazlasını ödemeyin. En iyi indirimlerimize göz atın: En iyi MacBook Pro fırsatları ve En İyi MacBook Air fırsatları.

Fotoğraf düzenleme için en iyi Mac hangisi?

Harici ekranlı bir MacBook kullanmak istemiyorsanız ve düzenlemenizi evde yapıyorsanız, o zaman Mac’ler söz konusu olduğunda pek çok iyi seçenek vardır. Yine, Mac Pro’lar ve Pro Display XDR’larla çıldırabilirsiniz, ancak bu, insanların büyük çoğunluğu için çok fazla olur.

Gerçekten, çoğu temeli kapsayacak ve size yeterli miktarda geleceğe yönelik koruma sağlayacak iki ana Mac seçeneği var. İlki, M1 işlemcili 2020 Mac mini. Bu silikon, 699 £ / 699 $ ‘dan başlayan bir fiyata hızlı grafik işleme ve genellikle mükemmel performans getiriyor.

Doğal olarak, Mac mini’nin tasarımı nedeniyle, iyi bir harici ekranın fiyatını hesaba katmanız gerekecek, ancak bu yine de sizi benzer orta sınıf iMac’lerden daha düşük bir fiyat noktasına getirebilir.

Apple’dan M1 Mac mini satın alın

Hepsi bir arada bir cihaz tercih ederseniz, Apple’ın güncellemesini beklemeniz şartıyla iMac’i tavsiye ederiz. 2021’de bir noktada daha büyük ekrana sahip yeni bir iMac ve M serisi işlemcinin olacağını tahmin ediyoruz. Oku: iMac 2021 çıkış tarihi. İMac, muhteşem 5K ekranı sayesinde iyi bir seçenektir – ancak 2021 güncellemesinden sonra daha da iyi olmasını bekliyoruz.

İMac’inizden daha fazla güç istiyorsanız, iMac Pro, Intel Xeon işlemci ve Radeon Pro Vega 56 GPU sayesinde bol miktarda kullanılabilir güce sahiptir, ayrıca 32 GB RAM ve 1 TB SSD depolama ile başlarsınız. Ayrıca bir SDXC kart yuvası da dahil olmak üzere çok sayıda bağlantı noktası vardır, bu nedenle tüm harici depolama alanınızı ve diğer çevre birimlerini bağlayabilirsiniz.

Tüm bu gücü ödüyorsunuz, temel modelin fiyatı 4999 £ / 4999 $ ‘dır, bu nedenle MacBook önerilerinde olduğu gibi, Mac mini M1’in (2020) daha sıradan fotoğrafçılar için en iyi seçenek olduğunu söyleyebiliriz. iMac Pro, profesyoneller için ciddi bir araçtır.

Hangi Mac’i istediğinize karar verdiniz mi? Yapmanız gerekenden fazlasını ödemeyin. En iyi anlaşmalarımıza göz atın: En iyi iMac fırsatları ve En İyi Mac mini fırsatları.

İşte karşınızda, resimlerinizi cilalamak için kullanabileceğiniz en iyi Mac’ler için seçimlerimiz. Onlarla birlikte hangi yazılım paketlerini kullanabileceğinizi görmek için, Mac için en iyi profesyonel fotoğraf düzenleyicilerine ve Mac için en iyi ücretsiz (veya ucuz) fotoğraf düzenleme yazılımına yönelik kılavuzlarımızı okuyun.

{

”,”

‘2.0’

‘script’,”);
‘init’, ”
”, ”);
”,”);
);

}
.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/best-mac-photo-editing-3800385/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...