Apple

Elmalı Kahvaltı: Elmanın En İyisi ve En Kötüsü

Apple pek çok haber üretir ve buna ayak uydurmak zor olabilir. Aklınız bu hafta başka konulardaysa, Apple ile ilgili başlıklardan oluşan derlememiz sizi güncel hale getirecek.

Düzenli olarak toplamalar almak istiyorsanız, haber bültenlerimize kaydolun. Ayrıca şunları da yapabilirsiniz Bizi Twitter’da takip edin son dakika haberleri için.

WWDC başladı! Ve ayrıca sanal

Apple basınının düşünceleri, herkesin Mart ayında olacağını düşündüğü ancak olmadığı ve şimdi herkesin Nisan ayında olacağını düşündüğü ancak olmayabileceğini düşündüğü uzun süredir söylentilere dayanan bahar olayına sıkı sıkıya bağlı.

Güncellenmiş iPad’ler, güçlü bir yeni Apple TV ve neredeyse efsanevi AirTag’ler konusunda heyecanlı değilmiş gibi davranmayacağız. Ancak WWDC 2021 olan büyük resmi gözden kaçırıyor olabiliriz. WWDC, iPhone, iPad, Mac, Apple Watch ve Apple TV’nizdeki yazılım için önemli ücretsiz güncellemelerin lansmanını görecek ve yeni donanımı bir bonus.

Bu hafta Apple, WWDC’nin 7-11 Haziran 2021 tarihleri ​​arasında gerçekleşeceğini duyurdu ve geçen yılki orta derecede ertelenen etkinliğin ardından onu geleneksel Haziran başı yuvasına geri yükledi. Ancak normale dönmeyen şey, formattır: 2020’de olduğu gibi, yalnızca çevrimiçi olacak. Kimse şahsen katılmayacak.

WWDC, açılış konuşması sunumundan çok daha fazlasıdır – geliştiriciler, bir haftalık atölye çalışmaları ve partilerde öğrenir ve ağ oluşturur ve bunu kopyalamak zor olacaktır. Ancak bu formatın da avantajları var ve neden tüm Apple duyurularını sanal olması gerektiğini düşündüğümü açıklamaya çalıştım.

İyi elma, kötü elma

‘ün bu hafta üzerinde çalıştığı projelerden biri – kısmen Apple’ın 45. doğum gününü kutlamak için tasarlandı – şirketin şimdiye kadar piyasaya sürdüğü en iyi ve en kötü ürünlerin listelerini bir araya getirmek oldu. Bu süreç tartışmalıydı.

UK’de tüm zamanların en iyi 10 Apple ürününün son ve resmi listesine ev sahipliği yapıyoruz. Yıllar boyunca taş gibi bazı klasikler oldu ve rekabet çok şiddetliydi: örneğin, tek bir iPad’in bile bunu başaramadığını fark edeceksiniz. Şimdi size o spoiler verdiğime göre, tıklamadan önce 10’dan kaç tanesini tahmin edebileceğinizi görün.

Bu arada ABD’de, tüm zamanların en kötü 10 Apple ürününü bulacaksınız – ve kaç tanesini tahmin edebileceğinizi görün. Negatif olmak çok eğlenceli, ancak bu görevi kazananlar listesi kadar ciddiye aldık.

Çoğunlukla, orijinal katkım AirPods Max “Osuruk Kasası” hakkında düzenlemede kaldırılan bir şaka içeriyordu. Ama yanındayım.

Kısaca haberler

Bir araştırma projesi, Android’in iOS’tan 20 kat daha fazla veri topladığını bulduğunu iddia ediyor – ancak hem Google hem de Apple bulgulara itiraz ediyor.

Swatch, Apple’ın bu ifadeye sahip olduğu iddialarına rağmen (en azından bazı dayanakları olan iddialar) pazarlama sloganını “Bir şey daha” pazarlama sloganını kullanmaya devam etme hakkını kazandı. İsviçreli saat firmasının “Farklı kene” kullanmasına da izin verilir.

Avustralya rekabet otoritesine yaptığı bir sunumda Apple, App Store’un bir tekel olduğu fikrine şiddetle karşı çıktı. Şirket, “Apple’ın güçlü görüşü, Apple App Store’dan veya Apple’ın davranışlarından hiçbir piyasa başarısızlığı ortaya çıkmadığı” dedi.

Opera tarayıcısı M1 Mac’leri destekleyecek şekilde güncellendi ve bu, artık iki kat daha hızlı olduğu anlamına geliyor.

Apple’ın bir sonraki mali raporu 28 Nisan olarak belirlendi. Bu, bize şirketin pandemiyi ne kadar iyi yönettiğine dair daha net bir fikir verecektir, ancak önceki göstergeler bunun iyi yapıldığına dairdir.

Hatalar ve sorunlar

İOS 14.5’in yapamayacağı bir şey var mı? Şimdi, sistemin yanlış pozitif uyarıları vereceği 11 serisi iPhone’larda ciddi bir pil sağlığı sorununu çözeceğini duyuyoruz. İPhone’un şimdiye kadarki en büyük güncellemesi olarak kolayca nitelendirilmesi gereken güncellemelerin tam bir listesi için iOS 14.5’te Neler Var? Başlıklı makaleyi okuyun.

Eski iPhone ve iPad sahiplerinin iOS 14.4.2’deki önemli bir güvenlik düzeltmesini kaçırdığına dair endişelerin ardından Apple, iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, orijinal iPad için aynı güvenlik açığını düzelten iOS 12.5.2’yi piyasaya sürdü. Air, iPad mini 2, iPad mini 3 ve altıncı nesil iPod Touch.

Söylenti değirmeni

Tanınmış teknoloji sızıntısı Max Weinbach’a göre iPhone 13 turuncu ve mat siyah renklerde satılabilir, ancak ikincisinin birincisinden çok daha muhtemel olduğunu kabul ediyor.

Tedarik zinciri kaynakları, Apple’ın yeni nesil Mac’ler için işlemci yongaları sipariş ettiğini bildirdi. Bunların 4nm teknolojisine dayandırılacağı söylendi, şu anki M1 yongasındaki 5nm teknolojisinden bir yükseltme.

Bloomberg, sağlam ve kökten yeniden tasarlanmış bir Apple Watch Sport’un geliştirilmekte olduğunu ve temas sporlarından hoşlanan müşterileri hedefleyebileceğini düşünüyor.

İOS 15 ve macOS 12 ile ilgili ilk referanslar WebKit kodunda görüldü. İlki öngörülebilirdi, ancak Apple’ın çeşitli 10.x sürümlerine uzun süre bağlı kaldıktan ve geçen yıl aniden 11.0’a geçtikten sonra Apple’ın macOS ile hangi yöne gideceğini kimse bilmiyordu.

Sevilmeyen Siri Remote’un günleri sayılı görünüyor. Yine de daha fazla ipucu, Apple TV’nin yeni bir uzaktan kumandaya sahip olduğunu gösteriyor.

Mark Gurman’a göre Apple’ın karma gerçeklik (AR / VR) başlığı 2021’de tanıtılacak. Bu, önceden beklenenden daha erken – ancak cihaz 2022’ye kadar satışa sunulmayacak. Ayrıca, kulaklığın ne yapıp ne yapamayacağına dair derin bir inceleme yaptık.

Max Weinbach, AirTag nesne izleyicisinin ABD’de 39 dolara mal olacağını söylüyor. Birleşik Krallık’ta neye mal olacağı hakkında hiçbir fikrimiz yok, ancak gereğince hafif bir şekilde yırtılmayı bekliyoruz.

Ve bu hafta bu kadar. Appley’de kalın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...