Apple

Elma Kahvaltısı: Apple’ın Ruhu İçin Savaş

Apple çok fazla haber üretiyor ve buna ayak uydurmak zor olabilir. Bu hafta aklınız başka şeylerdeyse, Cumartesi sabahı Apple ile ilgili manşetlerimiz sizi güncel tutacaktır.

Düzenli özetler almak istiyorsanız, bültenlerimize kaydolun. Ayrıca Bizi Twitter’da takip edin son dakika haberleri için.

‘Ruhumuz insanımızdır’

Apple için PR açısından zor bir yıl oldu, bu da para kazanmanın arkadaş edinmekten çok daha iyi olduğunu kanıtladı. Rakip şirketler, geliştirici ortaklar ve müşteriler, çeşitli iş uygulamaları hakkında duygularını dile getirirken, şirket neredeyse içeriden eleştiriyle karşı karşıya.

Bu hafta The Verge ile konuşan Apple çalışanları ve eski çalışanlar, ön saflarda “savunmasız” çalışma koşulları bildirdiler (bununla kendi sorunlarını dile getiren yüksek ücretli kurumsal çalışanların aksine perakende, destek ve satış kastediyoruz). Personel ücret, destek, performans değerlendirme ve kariyer ilerlemesini eleştirdi.

Bazıları iptal edilen bir etkinlikten arta kalan tişörtlerin “hediye” olarak dağıtılmasından şikayet etti; diğerleri algoritma tarafından yönetildiklerini ve zorbalık patronları ve bu tür davranışlarla başa çıkamayan bir sistem tarafından kurban edildiklerini hissettiklerini söyledi. En rahatsız edici olanı, destek ekibinin bir üyesi, bir müşterinin strese girdiği ve kamerada bileğine ustura tuttuğu bir olayı hatırladı ve kendilerine işe dönmeden önce iyileşmeleri için sadece yarım saat teklif edildiğini söyledi.

Şimdi bile Apple’ın imrenilecek bir kamuoyu imajı var ve her zaman dünyayı daha iyi hale getirmek için iyi bir oyundan bahsediyor: Steve Jobs’un ifade ettiği gibi, evrene bir diş açmak. Ancak aktivizm sadece büyük nedenlerle ilgili değildir. Şirket bir yol ayrımında ve gerçekten neyin önemli olduğuna karar vermesi gerekiyor: personeli mi yoksa kârları mı?

Eski bir çalışan, “Ruhumuzun insanımız olduğunu söylüyorlar ama bana gerçekten öyle gelmedi” dedi. Apple patronları not alsa iyi olur.

Kısaca haberler

Alternatif uygulama ödeme sistemlerine izin vermesini gerektiren ihtiyati tedbirin ertelenmesini sağlayan bu hafta Apple için yasal rahatlama. Bir şirket sözcüsü, “Temyiz süreci devam ederken mahkemeye bu kalış iznini verdiği için teşekkür etmek istiyoruz.” Dedi.

Dan Moren, Apple’ın zamanının dolmak üzere olduğunu ve 2021 vaatlerini yerine getiremeyebileceğini söylüyor.

Ancak gelecek yıl, 2021’deki hayal kırıklıklarını telafi edebilir. Bloomberg kahini Mark Gurman, 2022’deki Apple lansmanlarına ilişkin ayrıntılı bir tahmin yayınladı ve bu tahmin, beş yeni Mac’ler.

iPhone mahvolmuş gibi görünmeye başladı, neşeli bir Macalope şarkı söylüyor.

Bu haftanın Different Think sütununda, Samuel Nyberg, söylentilere göre AirPower’ın canlanmasının, müşterilere kolaylık sağlamakla değil, AB’yi yenmekle ilgili olduğunu savunuyor.

Kanada’daki yerel polise göre AirTag’ler arabaları çalmak için kullanılıyor. Hırsızlar pahalı bir arabaya bir AirTag ekler, ardından etiketi takip eder ve arabayı daha göze çarpmayan bir zamanda sahibinin garaj yolundan çalar. (Glenn Fleishman, bunun size olmasını nasıl engelleyeceğinizi açıklıyor.)

Muhteşem AirPods CT taramaları, Apple’ın kulakiçi kulaklıklarını yepyeni bir ışık altında gösteriyor.

haftanın videosu

Apple, 2021 yılında yeni cihazlara M1 çipleri ekleyerek ve M1 Pro ve Max çiplerini kullanıcılarına tanıtarak Mac oyununun seviyesini yükseltti. 2022’de, Mac Pro gibi daha da fazla Mac, Apple Silikon tedavisini alabilir ve yeni nesil M serisi çipleri alabilir – belki bir M2? Kullanıcılar ayrıca muhtemelen daha düşük maliyetli, 5G destekli bir iPhone SE, yeni bir Apple Watch, iPhone 14 ve hatta bazı AR gözlükleri bekleyebilirler.

Aşağıdaki videoda Ken Mingis ve Michael Simon, iş kullanıcılarının ve tüketicilerin 2022’de Apple’dan neler bekleyebileceğini tartışmak ve şirketin 2021 ivmesini yeni yılda sürdürüp sürdüremeyeceğini değerlendirmek için Juliet Beauchamp’a katılıyor.

Yazılım, hatalar ve sorunlar

7 Aralık’ta Apple, hem macOS Monterey 12.1 hem de iOS 15.2’nin Sürüm Adaylarını yayınladı ve her ikisinin de son sürümlerinin çok yakında indirilebileceğini öne sürdü.

iOS 15.2, kesinlikle merakla beklenecek. SharePlay, takip etme konusunda endişe duyanlar için Find My’da Beni İzleyebilen Öğeler seçeneği, Mesajlar’daki ebeveyn kontrolleri ve erişimi kolaylaştıracak Digital Legacy özelliği gibi özelliklerle iOS 15.2 merakla bekleniyor. sevdiklerinizin cihazları öldükten sonra. iOS 15.2’deki yeni özellikler hakkında daha fazla bilgi için şunu okuyun: iOS 15.2’de neler var.

Yazılım güncellemelerinin gelişi aynı zamanda Apple Music Ses PlanıApple’ın Ekim ayında duyurduğu. Ayda 4,99 £/4,99 $ olarak mevcut Apple Music aboneliğinin yarı fiyatına olacak, ancak özellik sınırlı olacak ve onu kullanmak için Siri’ye güveneceksiniz.

macOS güncellemesi, (iOS 15.2 gibi) SharePlay, iCloud+ E-postamı Gizle, Eski Kişiler ve çeşitli hata düzeltmeleri dahil olmak üzere bir dizi yeni özellik sunacak. Daha fazla bilgi için macOS Monterey 12.1 ile gelen özellikler hakkında bilgi edinin.

Bu hata düzeltmelerinin, Kasım ayının sonunda M1 Max MacBook Pro’larının şarj olmadığını gördüklerini bildiren kullanıcılar için bir çözüm sağlayacağını umuyoruz.

Bu hafta bazı yeni MacBook Pro sahipleri, belirli SD kartlarının yeni Mac’leri tarafından okunmamasıyla ilgili sorunları bildiriyordu – yine de bunun macOS 12.1’de çözülüp çözülmeyeceği belli değil.

Apple, görme engelli iPhone kullanıcılarını rahatlatacak bir hamleyle Siri’nin işlevselliğinde yaptığı tartışmalı bir değişikliği tersine çevirmiş görünüyor. Bir MacRumors okuyucusu, tamamen görme engelli birçok insan için, değişikliğin telefonlarını “neredeyse kullanılamaz hale getirdiğini, çünkü Siri’ye kimin aradığını soramadıklarını ve Siri’ye sesli mesajları olup olmadığını soramayacaklarını” söyledi.

söylenti değirmeni

En son rapora göre Apple’ın yaklaşmakta olan karma gerçeklik kulaklığı oyunlara, medyaya ve iletişime odaklanacak. Mevcut Apple ürünlerinin yerini almayacak, tekrar etmeyecek.

Güvenilir analist Ming-Chi Kuo’ya göre, geliştirilmekte olan bir değil iki yeni iPhone SE modeli var.

Ve iPhone 14, Apple’ın çentikten iğne deliği kamerasına geçtiğini görebilir (Pro modellerinde).

M2 henüz burada bile değil, ancak 2023’ün ilk çeyreğinde piyasaya sürülecek olan M3 ve A17 yongaları için 3nm işleminin kullanılacağına dair raporlar görüyoruz ve üretim 2022’nin sonunda başlayacak. M3 yongası performansta önemli bir artış getirmesi muhtemeldir – 40’a kadar CPU çekirdeği sunar! Gelecekteki Apple çipleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, M2 ve M3 hakkında bildiğimiz her şeyi topladık.

Görünüşe göre, 2023’e kadar satışta olmayacak olsalar da, Apple bize AR gözlüklerini 2022’nin sonunda gösterecek – bu analist Ming-Chi Kuo ve Bloomberg’den Mark Gurman’a göre. Kuo, AR gözlüklerinin el hareketlerimizi yorumlayabileceğini düşünüyor. Gerçek derinlikli kameranın nasıl çalıştığına ve Apple Watch’un hareketleri nasıl yorumlayabildiğine benzer şekilde çalışacaktır (gerekli erişilebilirlik ayarını açtıysanız).

2022’nin başlarında yeni ve lezzetli bir AirPods Pro setine girmeyi mi bekliyorsunuz? O kadar hızlı değil: Görünüşe göre gelecek yılın dördüncü çeyreğine kadar burada olmayacaklar. Üzgünüm.

2022’de görebileceklerimiz hakkında daha fazla bilgi için Apple’ın 2022’de piyasaya sürecekleri kılavuzumuzu okuyun.

Haftanın Apple fırsatları

Aşağıya en güncel Apple fırsatlarının bir listesini ekledim, ancak bunun dışında bu haftayı bitirdik. Gelecek cumartesi görüşürüz, hafta sonunun tadını çıkar ve Appley’de kal!

1. iPad 10.2 inç (2021) ile Apple iPhone SE

iphone se 2 ve yeni ipad prolar hakkinda dikkat ceken aciklama

Şimdi: Ayda 29 £ ‘dan başlayan fiyatlarla (2GB)

Yeni iPad’i Noel’den önce yeni bir iPhone ile birlikte satın almak istiyorsanız, neden her ikisinin bir arada olduğu Virgin’den bu teklifi seçmiyorsunuz?

En iyi iPad (2021) fırsatlarıyla birlikte en iyi iPhone SE fırsatları hakkındaki özel makalelerimize bakın.

2. Apple iPad Pro (2021, M1, 12,9 inç)

iphone se 2 ve yeni ipad prolar hakkinda dikkat ceken aciklama

Gönderen: Amazon

Önceki: 1.999 £

Şimdi: 1,666,77 £ (332,23 £ indirim)

3. Apple Watch Series 7 (41 mm, GPS + Hücresel)

Apple watch series7 availability nike 10052021 carousel.jpg.slideshow

Şimdi: 449 £ (20 £ indirim)

Apple Watch Series 7, daha büyük, daha parlak bir ekran, daha ince çerçeveler ve daha fazlasını sunar. Şu anda 41 mm hücresel seçeneğinde Amazon’dan 20 £ tasarruf edebilirsiniz.

4. MagSafe şarj kutusuna sahip Apple AirPods Pro

screenshot

Şimdi: £189 (50 £ indirim)

Apple’ın ANC’li mükemmel gerçek kablosuz kulaklığı olan AirPods Pro’da sağlam bir tasarruf. John Lewis 199 £ alıyor ancak ücretsiz 2 yıllık garanti sunuyor.

5. Apple 14 inç MacBook Pro, M1 Pro, 10 Çekirdekli CPU/16 Çekirdekli GPU, 1 TB, 2021

screenshot

Gönderen: Amazon

Önceki: 2,399 £

Şimdi: 2,243,78 £ (155,22 £ indirim)

1 TB ile Amazon’daki M1 Pro MacBook Pro’da 150 £ üzerinde tasarruf edin. Sadece stokta değil, Noel’den önce de alabilirsiniz (Prime ile ertesi gün ücretsiz teslimat). Tükenirse, şu anda aynı fiyatın olduğu Tarama’ya gidin.

6. Apple MacBook Air, M1, 8 çekirdekli CPU, 8 çekirdekli GPU, 512 GB (2020)

screenshot

Gönderen: Amazon

Önceki: 1,249 £

Şimdi: 1.099.97 £ (149 £ indirim)

Amazon, M1’li 512GB MacBook Air’de çok şey var. Bu fiyat, giriş seviyesi modelin genellikle maliyetinden yalnızca 100 £ daha fazla olduğu anlamına gelir, ayrıca iki kat daha fazla depolama alanı ve tüm önemli ekstra grafik çekirdeği elde edersiniz.

7. Apple 13 inç MacBook Pro, M1, 8 çekirdekli CPU, 8 çekirdekli GPU, 256 GB (2020)

screenshot

Gönderen: Amazon

Önceki: 1,299 £

Şimdi: £1.159 (140 £ indirim)

Bu, giriş seviyesi 13 inç MacBook Pro’da M1 ile iyi bir tasarruf.

8. Apple Watch Series 6 (44 mm, Hücresel)

screenshot

Şimdi: 349 £ (160 £ indirim)

Amazon’dan hücresel bağlantıya sahip 44 mm Watch 6’da 160 £ tasarruf edin. Bu varyant için gördüğümüz en düşük fiyat.

9. Apple 27 inç iMac, 3.3 GHz altı çekirdekli, 10. nesil Intel, 512 GB SSD (2020)

screenshot

Gönderen: Doğrudan Dizüstü Bilgisayarlar

Önceki: 1.999 £

Şimdi: 1,634,97 £ (364,03 £ indirim)

Laptops Direct, Ağustos 2020’de Apple tarafından tanıtılan orta sınıf 27 inç iMac’ten para kazanıyor.

Apple’ın sattığı mevcut fiyata göre iyi bir tasarruf.

10. Apple Mac mini, M1, 8 Çekirdekli CPU / 8 Çekirdekli GPU, 256 GB

screenshot

Şimdi: 648,97 £ (50,03 £ indirim)

11. Apple AirPods 3 (2021)

screenshot

Şimdi: £159 (10 £ indirim)

12. Apple 16 inç MacBook Pro, M1 Pro, 10 Çekirdekli CPU/16 Çekirdekli GPU, 2021

screenshot

Gönderen: Dizüstü BilgisayarlarDirect

Önceki: 2,399 £

Şimdi: 2,199,97 £ (199,03 £ indirim)

Laptops Direct, M1 Pro çipli 16 inç MacBook Pro’da neredeyse 200 £ indirime sahip ve şu anda stokta!

13. Apple Watch SE (44 mm, GPS + Hücresel)

screenshot

Şimdi: 319 £ (30 £ indirim)

Apple Watch SE, Series 7’nin tüm özelliklerine sahip olmayabilir, ancak 44 mm kasa ve hücresel bağlantı ile sadece 319 £ fiyatla cazip bir satın alma.

14. Apple Kalem ile Apple iPad Air

screenshot

Şimdi: Ayda 26 £ (2GB veri)

Virgin’den iPad Air ile bir Apple Pencil edinin – zaten Apple Pencil’ın peşindeyseniz harika bir paket!

15. SE Saatli Apple iPhone 12 (GPS, 40 mm)

screenshot

Gönderen: Doğrudan Cep Telefonları

Şimdi: 79,99 £ peşin, ayda 55 £ (60 GB)

Mobile Phones Direct’in bu paketi 40 mm SE SE (GPS) ve 60 GB veri içerir. Ayrıca ertesi gün ücretsiz teslimat alırsınız.

16. iPad ile Apple iPhone 13 mini (2021)

screenshot

Şimdi: Ayda 40 £ ‘dan başlayan fiyatlarla, ön ödeme yok

En yeni iPad ve iPhone 13’ü Virgin’den Aralık 2021’de hâlâ mevcut olan bu Kara Cuma paketiyle alın.

17. Apple iPad Air 4 (64 GB, 2020) Yalnızca Wi-Fi – Yenilenmiş “İyi”

screenshot

Gönderen: Müzik Saksağan

Önceki: 579,99 £

Şimdi: £450 (MISTLETOE10 ile 129 £ indirim)

Kasada MISTLETOE10 kodunu kullandığınızda Music Magpie, yeşil renkte yenilenmiş bir iPad Air 4’te (2020) “İyi” durumda toplam 129 £ indirime sahiptir. 12 ay ücretsiz garanti ve ücretsiz teslimat içerir.

18. Apple Watch Series 6 (44 mm, hücresel, Paslanmaz Çelik) – Yenilenmiş

screenshot

Gönderen: Müzik Saksağan

699 £

Şimdi: 427,50 £ (MISTLETOE10 ile 271 £ indirim)

Paslanmaz Çelik, 44 mm hücresel Apple Watch 6, satın alabileceğiniz en premium seçenektir – ancak şu anda 450 £ ‘dan daha düşük bir fiyata sahip olan MusicMagpie’den yenilenmiş satın alırsanız değil.

19. Apple iPad Pro (2021, M1, 11 inç)

screenshot

Şimdi: 719,97 £ (29.03 £ indirim)

Apple’ın 2021 için olağanüstü güçlü M1 donanımlı iPad Pro’su, buna uygun büyük bir fiyat etiketine sahip. Ama Amazon’a gidersen biraz daha az tıknaz olur.

20. Apple MacBook Air, M1, 8 çekirdekli CPU, 7 çekirdekli GPU, 256 GB (2020)

screenshot

Şimdi: £ 889 (110 £ indirim)

Şu anda herkes bu anlaşmaya sahip görünüyor! 8 çekirdekli CPU ve 7 çekirdekli GPU’lu 999 £ MacBook Air’i Currys’den 889 £ karşılığında altın olarak alabilirsiniz veya Amazon, İÇİN, KRCS ve John Lewis.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/apple-breakfast-soul-3811535/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...