Apple

Elma Kahvaltısı: Apple’ın Ofis Takıntısı

Apple çok fazla haber üretiyor ve buna ayak uydurmak zor olabilir. Bu hafta aklınız başka şeylerdeyse, Cumartesi sabahı Apple ile ilgili manşetlerimiz sizi güncel tutacaktır.

Düzenli özetler almak istiyorsanız, bültenlerimize kaydolun. Ayrıca Bizi Twitter’da takip edin son dakika haberleri için.

Apple’ın ofis takıntısı

Şu anda, çoğumuz Noel planlarımızda Omicron’un neden olduğu köklü değişiklikleri kabul etmek zorunda kalıyoruz. (HUZUR İÇİNDE YATSIN, Fransız tatilleri.) Ve dünya tarihindeki en zengin teknoloji şirketi bile pandeminin etkilerinden bağışık değil.

Bu web sitesinin düzenli okuyucuları, Apple’ın ofise dönüşünü bir kez daha ertelediği haberini duyunca esnemelerini bastırabilir. Daha önce ofis tabanlı normalliği Şubat ayına kadar geri getirmeyi uman şirket, şimdi “henüz belirlenmemiş bir tarihe” geri döndü. Aynı hikayeyi yazın da duyduk ve bu ilk bile değildi.

Elbette doğru karar gibi görünüyor: şirket çalışanlarının güvenliği her zaman önce gelmelidir. Ancak aynı nedenden dolayı Apple’ın 2020’nin başından beri sürekli olarak karantina kısıtlamalarını mümkün olduğunca erken bitirmeye bu kadar hevesli olması bize tuhaf geliyor. Cupertino’da yüz yüze etkileşimlere çok değer verildiğinin farkındayız (hatırlarsanız, Apple Park’ın yatay ve dikey yerleşimi tam da bu nedenle dikkatlice optimize edilmiştir), ancak çok erken geri dönmek ancak ters etki yapabilir.

Apple’ın kendi mesajlaşma ve video konferans yazılım paketlerine sahip bir teknoloji şirketi olduğu göz önüne alındığında, uzaktan çalışmaya karşı ne olduğunu anlamak zor. Belki gizlilik konusunda bir endişe vardır: Tasarımcılar üzerinde çalışmak için prototipleri eve götürmek zorunda kaldıklarında ürün sızıntıları daha yaygın görünüyordu. Ya da belki de omzunun üzerinden bakan bir patronları olmadığında insanların o kadar verimli olmadıklarına dair eski moda şüpheyi görüyoruz.

Sebep ne olursa olsun, Apple’ın yerinde çalışma riskleri takıntısı, bu yaz ofis planlarına karşı çıkan ve bu yıl çalışma koşullarıyla ilgili başka endişeleri artıran, bağlı işgücünü daha da yabancılaştırıyor. Bu yıl, her sektördeki işletmeler, uzaktan çalışma politikaları hoşlarına gitmezse, çalışanların işten ayrılmaktan son derece mutlu olduklarını ve Apple’ın şu anda ihtiyaç duyduğu son şeyin bir yetenek göçü olduğunu keşfediyor.

Kısaca haberler

Anders Lundberg, bu haftaki tartışmalı Different Think sütununda Apple’ın App Store tekelinin sona ermesi gerektiğini savunuyor.

Apple’ın Epic Games ile açtığı davanın bir parçası olarak yayınlanan özel e-postalar, Microsoft’un Xbox Cloud Gaming’i App Store’da başlatmak için gitmek istediği uzunlukları ortaya koyuyor. Şirket, iPhone oyuncularına birkaç Xbox münhasır ürünü bile teklif etti, ancak Apple, Microsoft’un tüm akış teknolojisi yığınını her bir oyuna paketlemesi ve binlerce uygulamayı tekrar tekrar güncellemesi gerektiğinde ısrar ettiğinde müzakereler bozuldu.

Jason Snell’e göre Apple’ın iklim değişikliği öncesi 2021’i fazlasıyla tahmin edilebilirdi.

Apple Music’in açık sözlü bir eleştirmeni, Tim Cook’tan başka hiçbirinden kişisel bir yanıt almadığını iddia ediyor.

Michael Simon, Apple Music Voice Planı’nın iPhone’suz bir geleceğe doğru küçük bir adım olduğunu söylüyor – bunu deneyen Tamara Palmer, bunu “eşit parça eğlence ve hayal kırıklığı” olarak tanımlıyor.

Teknoloji hediyeleri için harika fikirler öğrenmek ister misiniz? PC World’deki meslektaşlarımız tarafından bir araya getirilen hediye fikirlerine ayrılmış yeni bir site olan Hack The Holidays’e bir göz atın.

haftanın videosu

Hack The Holidays’den bahsetmişken, işte sitedeki en sevdiğimiz videolardan biri: Gordon Ung, hem Gordon hem de Prenses Leia’nın dediği gibi, hayatınızdaki pis görünümlü inek çobanı için harika bir Star Wars hediyesini açıyor ve gösteriyor.

Yazılım, hatalar ve sorunlar

iOS 15.2 güncellemesi nihayet 13 Aralık 2021 Pazartesi günü genel kullanıma sunuldu. iOS 15.2 güncellemesi, Apple’ın hataları gidermesine ve daha önce duyurulan ve henüz iOS 15’e dahil edilmemiş bazı özellikleri eklemesine olanak tanıyor. Yeni özellikler arasında SharePlay yer alıyor. , Apple Music Voice Planı, Eski Kişi ve çok daha fazlası. Daha fazla ayrıntı için şunu okuyun: iOS 15.2’de neler var?

iOS 15.2 ayrıca çocuklar için iMessage’daki müstehcen içerik hakkında bir uyarı ve Siri, Spotlight ve Safari üzerinden yapılan aramalar için koruma da dahil olmak üzere bazı yeni korumalar sunar. Bu değişiklikler şirket tarafından 2021’in başlarında duyuruldu. Korumalar, iOS 15.2’de ebeveynlerin, çocukları müstehcen içerik alması veya göndermesi durumunda uyarıları etkinleştirebileceği anlamına geliyor. Güncellemenin içermediği şey, Apple’ın yapacağını söylediği bir şey olan çocuklara yönelik cinsel istismar materyallerini temsil eden resimler için iCloud Fotoğrafları taramasıdır, ancak Apple bir tepki sonrasında bu konuda geri adım atmış gibi görünüyor.

Aynı zamanda Apple, Fotoğraflar’daki Anılar’daki yeni seçenekler ve TV uygulamasındaki değişikliklerle birlikte aynı yeni özelliklerin çoğunu tanıtan macOS Monterey için bir güncelleme yaptı. Daha fazla ayrıntı için okuyun: macOS Monterey 12.1’de neler var?

Safari ayrıca daha fazla rengi destekleyebileceği anlamına gelen bir güncelleme aldı. Bunu Safari 15.2’de okuyun, daha iyi fotoğraflar getiriyor.

Maalesef bir hata, bazı M1 Mac kullanıcılarının macOS 12.1 güncellemesini görmesini engellemiş gibi görünüyor – ancak bir geçici çözüm var.

Apple ayrıca, macOS’un eski sürümleri için güvenlik güncellemeleri yayınladı: Big Sur sürüm 11.6.2, 31 güvenlik açığını kapattı. macOS Catalina güncellemesinde 27 boşluk daha kapatıldı.

Log4Shell hatası, geçen hafta dünyanın dört bir yanındaki BT departmanlarını felç etti, ancak Apple, iCloud’daki güvenlik açığını düzeltmek için hızlı davrandı.

söylenti değirmeni

Güvenilir bir analiste göre, uzun zamandır beklenen katlanır iPhone en erken 2023 yılına kadar piyasaya sürülmeyecek. de en erken. Ve 2024 olması daha muhtemel. Ve şimdi depresyondayız.

2015’ten 2021’e kadar Apple: iPhone’un arkaya bakan kameralarını tam olarak 12 MP’de tutacağız. Bundan fazlasını teklif etmek için hiçbir sebep yok. 2022’de Apple (bildirildiğine göre): BÜYÜK HABER! MEGAPİKSEL SAYISINI DÖRT PARÇA ÇIKARIYORUZ.

iMac Pro’yu özlediniz mi? İlkbaharda yeni bir tane alacağız gibi görünüyor. Daha da güçlü Mac Pro’yu merak mı ediyorsunuz? Quadra M1 Max’in Mac Pro için nasıl kullanılabileceğini okuyun.

Birkaç yıl önce, Eureka’dan Shafter’a kadar bir sonraki macOS sürümü için olası isimler hakkında spekülasyonlar yaparak kendimizi eğlendirdik. Ancak son ticari marka etkinliği, Apple’ın 2022 için biraz daha zor bir şey düşündüğünü gösteriyor: Mammoth.

En büyük heyecanı yaratan 2022 Mac, tartışmasız, yeniden tasarım ve M2 yongası aldığı söylenen MacBook Air. Ama ne zaman gelecek? Tüm sızıntılar ve söylentilerle ilgili derlememizde daha fazlasını öğrenin: 2022 MacBook Air hakkında bilmeniz gereken her şey.

Haftanın Apple fırsatları

Aşağıya en güncel Apple fırsatlarının bir listesini ekledim, ancak bunun dışında bu haftayı bitirdik. Gelecek cumartesi görüşürüz, hafta sonunun tadını çıkar ve Appley’de kal!

1. Apple Watch SE (44 mm, GPS + Hücresel)


Şimdi: £301,37 (47 £ indirim)

Apple Watch SE, Series 7’nin tüm özelliklerine sahip olmayabilir, ancak 44 mm kasa ve hücresel bağlantı ile 301 £ fiyatla cazip bir satın alma.

2. Apple Watch Series 6 (44 mm, Hücresel)

screenshot

Şimdi: 349 £ (160 £ indirim)

Amazon’dan hücresel bağlantıya sahip 44 mm Watch 6’da 160 £ tasarruf edin. Bu varyant için gördüğümüz en düşük fiyat.

3. MagSafe şarj kutusuna sahip Apple AirPods Pro

screenshot

Şimdi: £189 (50 £ indirim)

Apple’ın ANC’li mükemmel gerçek kablosuz kulaklığı olan AirPods Pro’da sağlam bir tasarruf. John Lewis 199 £ alıyor ancak ücretsiz 2 yıllık garanti sunuyor.

4. Apple AirPods 3 (2021)

screenshot

Şimdi: £159 (10 £ indirim)

Ne kadar yeni oldukları göz önüne alındığında, yeni AirPods’taki bu 10 sterlinlik indirim, özellikle Noel’den önce vaat edilen teslimat söz konusu olduğunda, sahip olmaya değer! AO anlaşmayı eşleştirme.

5. Elma Sihirli Fare 2

Gönderen: Smartfone Mağazası

79 £

Şimdi: £ 59 (20 £ indirim)

Apple, Magic Mouse 2’yi durdurmuş olabilir, ancak onu Smartfone Store’dan 20 £ indirimle alabilirsiniz. çok var 64,99 £ ile ikinci en iyi fiyat.

6. Apple AirPods Maks

screenshot

Gönderen: Doğrudan Dizüstü Bilgisayarlar

Önceki: 549 £

Şimdi: 399 £ (150 £ indirim)

AirPods Max’teki bu 150 £ tasarruf, en iyisi. Bu yalnızca pembe ve yeşil modeller için geçerlidir, ancak gümüş versiyonda 120 £ ve mavi versiyonda 49 £ indirimle diğer renk kaplamalarında da indirimler bulabilirsiniz.

7. iPad 10.2 inç (2021) ile Apple iPhone SE

iphone se 2 ve yeni ipad prolar hakkinda dikkat ceken aciklama

Şimdi: Ayda 29 £ ‘dan başlayan fiyatlarla (2GB)

Yeni iPad’i Noel’den önce yeni bir iPhone ile birlikte satın almak istiyorsanız, neden her ikisinin bir arada olduğu Virgin’den bu teklifi seçmiyorsunuz?

En iyi iPad (2021) fırsatlarıyla birlikte en iyi iPhone SE fırsatları hakkındaki özel makalelerimize bakın.

8. Apple iPad Air 4 (64 GB, 2020) Yalnızca Wi-Fi – Yenilenmiş “Çok İyi”

screenshot

Gönderen: Müzik Saksağan

Önceki: 579,99 £

Şimdi: 468 £ (MISTLETOE10 ile toplam 111,99 £ indirim)

Music Magpie, kasada MISTLETOE10 kodunu kullandığınızda (maksimum 100 £ indirim) “Çok İyi” durumda yenilenmiş yeşil bir iPad Air 4 (2020) için toplam 111 £ indirim sağlar. 12 ay ücretsiz garanti ve ücretsiz teslimat içerir.

9. Apple iPad Pro (2021, M1, 12,9 inç)

iphone se 2 ve yeni ipad prolar hakkinda dikkat ceken aciklama

Gönderen: Amazon

Önceki: 1.999 £

Şimdi: 1,666,77 £ (332,23 £ indirim)

10. Apple Watch Series 7 (41 mm, GPS + Hücresel)

Apple watch series7 availability nike 10052021 carousel.jpg.slideshow

Şimdi: £440.86 (28,14 £ indirim)

Apple Watch Series 7, daha büyük, daha parlak bir ekran, daha ince çerçeveler ve daha fazlasını sunar. Şu anda 41 mm hücresel seçeneğiyle Amazon’dan yaklaşık 30 £ alabilirsiniz.

11. Apple 14 inç MacBook Pro, M1 Pro, 10 Çekirdekli CPU/16 Çekirdekli GPU, 1 TB, 2021

screenshot

Gönderen: Amazon

Önceki: 2,399 £

Şimdi: 2,243,78 £ (155,22 £ indirim)

1 TB ile Amazon’daki M1 Pro MacBook Pro’da 150 £ üzerinde tasarruf edin. Sadece stokta değil, Noel’den önce de alabilirsiniz (Prime ile ertesi gün ücretsiz teslimat). Tükenirse, şu anda aynı fiyatın olduğu Tarama’ya gidin.

12. Apple MacBook Air, M1, 8 çekirdekli CPU, 8 çekirdekli GPU, 512 GB (2020)

screenshot

Gönderen: Amazon

Önceki: 1,249 £

Şimdi: 1.099.97 £ (149 £ indirim)

Amazon, M1’li 512GB MacBook Air’de çok şey var. Bu fiyat, giriş seviyesi modelin genellikle maliyetinden yalnızca 100 £ daha fazla olduğu anlamına gelir, ayrıca iki kat daha fazla depolama alanı ve tüm önemli ekstra grafik çekirdeği elde edersiniz.

13. Apple 13 inç MacBook Pro, M1, 8 çekirdekli CPU, 8 çekirdekli GPU, 256 GB (2020)

screenshot

Gönderen: Amazon

Önceki: 1,299 £

Şimdi: £1.159 (140 £ indirim)

Bu, giriş seviyesi 13 inç MacBook Pro’da M1 ile iyi bir tasarruf.

14. Apple 27 inç iMac, 3.3 GHz altı çekirdekli, 10. nesil Intel, 512 GB SSD (2020)

screenshot

Gönderen: Doğrudan Dizüstü Bilgisayarlar

Önceki: 1.999 £

Şimdi: 1,634,97 £ (364,03 £ indirim)

Laptops Direct, Ağustos 2020’de Apple tarafından tanıtılan orta sınıf 27 inç iMac’ten para kazanıyor.

Apple’ın sattığı mevcut fiyata göre iyi bir tasarruf.

15. Apple Mac mini, M1, 8 Çekirdekli CPU / 8 Çekirdekli GPU, 256 GB

screenshot

Şimdi: 648,97 £ (50,03 £ indirim)

16. Apple 16 inç MacBook Pro, M1 Pro, 10 Çekirdekli CPU/16 Çekirdekli GPU, 2021

screenshot

Gönderen: Dizüstü BilgisayarlarDirect

Önceki: 2,399 £

Şimdi: 2,199,97 £ (199,03 £ indirim)

Laptops Direct, M1 Pro çipli 16 inç MacBook Pro’da neredeyse 200 £ indirime sahip ve şu anda stokta!

17. Apple Kalem ile Apple iPad Air

screenshot

Şimdi: Ayda 26 £ (2GB veri)

Virgin’den iPad Air ile bir Apple Pencil edinin – zaten Apple Pencil’ın peşindeyseniz harika bir paket!

18. SE Saatli Apple iPhone 12 (GPS, 40 mm)

screenshot

Gönderen: Doğrudan Cep Telefonları

Şimdi: 79,99 £ peşin, ayda 55 £ (60 GB)

Mobile Phones Direct’in bu paketi 40 mm SE SE (GPS) ve 60 GB veri içerir. Ayrıca ertesi gün ücretsiz teslimat alırsınız.

19. iPad ile Apple iPhone 13 mini (2021)

screenshot

Şimdi: Ayda 40 £ ‘dan başlayan fiyatlarla, ön ödeme yok

En yeni iPad ve iPhone 13’ü Virgin’den Aralık 2021’de hâlâ mevcut olan bu Kara Cuma paketiyle alın.

20. Apple Watch Series 6 (44 mm, hücresel, Paslanmaz Çelik) – Yenilenmiş

screenshot

Gönderen: Müzik Saksağan

699 £

Şimdi: 427,50 £ (MISTLETOE10 ile 271 £ indirim)

Paslanmaz Çelik, 44 mm hücresel Apple Watch 6, satın alabileceğiniz en premium seçenektir – ancak şu anda 450 £ ‘dan daha düşük bir fiyata sahip olan MusicMagpie’den yenilenmiş satın alırsanız değil.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/apple-breakfast-office-obsession-3811721/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...