Apple Tv

Ekranlı HomePod: Söylentiler ve Çıkış Tarihi

Apple, Kasım 2020’de HomePod mini’yi satmaya başladığında, standart HomePod’un günleri sayılıydı ve Mart 2021’de kaçınılmaz olarak daha büyük cihaz kullanımdan kaldırıldı. Ancak, daha büyük bir HomePod için bir gelecek olabilir – bir ekran ve birleştirme özellikleriyle donatılmış bir HomePod diğer Apple cihazlarından.

Nisan 2021’deki bir Bloomberg raporu, Apple’ın gelecekteki iki Apple ürünü için planlarını tartıştı:

  • Biri HomePod ve Apple TV’yi, TV ekranı üzerinden video konferans için kullanılabilecek bir kamera ile birleştirecek.
  • İkinci ürün – dokunmatik ekranlı akıllı bir hoparlör – bir iPad’i bir HomePod ile birleştirecek ve bir kamerayı robotik bir kola, bir görüntülü sohbet sırasında kullanıcıyı gerçekten takip edebilecek şekilde monte edecek.

Bloomberg raporu hakkında daha fazla bilgiyi buradan okuyun: Apple planlayan hibrit HomePod / Apple TV ve HomePod / iPad ürünleri.

Yayın tarihi

Apple’ın HomePod’u iPad ve Apple TV yardımıyla geliştirmesi için planlar var gibi görünüyor, ancak bitmiş ürünleri bir süre göremeyebiliriz.

Yukarıda bahsedilen Bloomberg raporu, HomePod’u diğer Apple ürünleriyle birleştirmeye odaklanan en az iki proje olduğunu belirtti. Bununla birlikte, bunlar şu anda konsept aşamasındadır, bu nedenle gerçeğe dönüşmeleri birkaç yıl daha alabilir.

Apple, HomePod ve Apple TV’yi birleştirecek mi?

Apple’ın bir süredir HomePod ve Apple TV’yi birleştireceğini umuyoruz ve Apple tarafından araştırılan bir şeye benziyor. Bloomberg raporu bundan bahsediyor, ancak bu, böyle bir şeyin planlandığının ilk göstergesi değildi.

9to5Mac raporuna göre, Nisan 2020’de Apple’ın HomePod’daki yazılımı iOS’tan tvOS’a geçirdiği ortaya çıktı. Böyle bir hareket, gelecekte bu ürünleri birleştirmeyi daha da kolaylaştırır.

HomePod / Apple TV kombinasyonu nasıl çalışır?

Bunun bir yolu, Bloomberg haberinde söylendiği gibi HomePod’un bir kamera içermesi durumunda, TV ekranında bir video konferansın izlenmesinin mümkün olacağıdır.

Birçok Apple TV kullanıcısı, Apple TV’lerini HomePod’larına bağlamak ister. Apple, Apple TV’yi gelecekteki bir HomePod’a entegre edecek olsaydı, bu kullanıcılara bir görsel / işitsel kutu verecektir.

HomePod Apple TV combo, surround ses oluşturmak için diğer HomePod hoparlörleriyle birlikte çalışabilir.

Apple, ekranlı bir HomePod yapacak mı?

Bir ekranın yokluğunun ve Siri’ye aşırı güvenmenin HomePod’un en büyük başarısızlıklarından biri olduğunu düşünüyoruz.

Bir ekranın, kullanıcıların cihazla etkileşimde bulunmasına yardımcı olmasının yanı sıra, onu YouTube videoları ve haber raporları gibi diğer içerikleri izlemek için bir platform olarak açacağını düşünüyoruz.

Bloomberg raporuna göre, Apple’ın öne monte edilmiş bir iPad ekranı olan bir HomePod planladığı söyleniyor.

Ekranlı bir HomePod nasıl çalışır?

Bloomberg’e göre HomePod, kameranın sizi odanın içinde takip edebilmesi için robotik kol üzerine monte edilmiş bir ekrana sahip olacak.

Amazon’un hoparlörü ile otomatik olarak hareket eden bir ekranı birleştiren Amazon Echo Show 10’a biraz benziyor olabilir. Echo Show 10’un maliyeti 239,99 £ / 249,99 $ ‘dır. Buradan bir tane satın alın (İngiltere) ve burada (ABD).

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/homepod-screen-3804178/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...