Apple

COVID App Maker Apple’a Dava Açıyor, Tekelci Davranışla Suçluyor


screenshot

Coronavirus Reporter uygulamasının üreticisi, Apple Store’dan Apple’ı reddettiği için dava açtı, AppleInsider’ı bildirdi. Dava, Apple’ı tekelleşmeyi yasaklayan Sherman Yasasını ihlal etmekle suçluyor.

Apple, yılın başlarında, COVID uyarı uygulamalarına yalnızca “devlet kurumları, sağlık odaklı STK’lar, sağlık konularında derinlemesine yetkiye sahip şirketler ve tıp veya eğitim kurumları gibi tanınmış kuruluşlar” tarafından oluşturulmaları halinde izin verileceği bir politika uygulamaya koydu. Ancak New Hampshire’da açılan dava, Apple’ın aslında temas izleme uygulamaları için bir tekel yaratmak için hareket ettiğini iddia ediyor.

Şirketin kendi açıklamalarına göre, uygulama, Şubat 2020’de sağlık uzmanları ve bilgisayar bilimcileri tarafından “kritik biyoistatistik ve epidemiyolojik verileri olduğu gibi yakalamak ve elde etmek için” geliştirildi. Apple, bir sağlık kuruluşundan gelmediği ve “kullanıcı tarafından oluşturulan verilerin saygın bir kaynak tarafından doğruluk açısından incelenmediği” gerekçesiyle App Store’da buna izin vermeyi reddetti.

Ancak davaya göre, bir ay sonra Apple, benzer şekilde çalışan bir uygulamayı onayladı.

Apple, 2020’nin çoğunu uygulama geliştiricileriyle olan ilişkileri nedeniyle saldırıya uğradı ve çok fazla güç kullanmakla suçlandı. Spotify’ın patronu, Apple’ın platformunun henüz “açık ve adil” olmadığını ve Apple’ın Epic Games ile olan anlaşmazlığına ilişkin bir güncelleme yapılmadan neredeyse bir ay geçtiğini söyledi – hala devam ediyor.

Ancak bu, şirketin genel olarak alkışlanan koronavirüs salgınına yaklaşımıyla ilgili olarak ilk kez benzer iddialarda bulundu.

Macwelt’

{

”,”

‘2.0’

‘script’,”);
‘init’, ”
”, ”);
”,”);
);

}
.

[ad_2]
Kaynak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...