Apple

Apple Games Console Söylentileri ve Çıkış Tarihi

25 yıl önce Apple ve Bandai, güçsüz, yüksek fiyatlı, düşük ünvanlı ve başarısız bir oyun konsolu olan Pippin’i (yukarıda resmedilmiştir) piyasaya sürdü. Yıllar sonra Apple şansını yeniden deneyebilir gibi görünüyor: Apple’ın bir oyun konsolu yaptığı söyleniyor.

Bir Güney Kore forum başlığında hayata başlayan Mayıs 2021 söylentisi, Apple’ın Nintendo Switch için bir meydan okuyucu başlatmayı planladığını iddia ediyor.

Bu, Apple’ın oyun konsolu alanına gireceğini öne süren ilk rapor değil, ancak önceki raporlar Apple’ın bunun yerine Apple TV’nin bir oyun makinesi olarak yeteneklerini artıracağını öne sürmüştü. Okuyun: Yeni güçlü Apple TV, oyun platformlarına rakip olacak.

Apple, özel bir oyun konsolu veya gelişmiş oyun yeteneklerine sahip yeni nesil bir Apple TV planlasa da, şirket oyun oynamayı ciddiye alıyor gibi görünüyor. Apple, iOS’ta oyun oynamaya açık bir ilgi duyuyor ve Apple Arcade bu oyunları Mac ve Apple TV’ye getiriyor.

Ayrıca, Apple’ın popüler Fortnite oyununun geliştiricisi Epic ile yaptığı tartışmayı da not etmek ilginç. Epic Games vs Apple davası, Epic’in Apple’ın geliştiricilere gelirin bir yüzdesini ödemeye zorladığı ve geliştiricilerin bunu uygulama içi ödemeler yoluyla atlamasına izin vermediği şikayetine odaklanıyor.

Apple’ın Oyun Konsolu ne olacak?

Soru şu: Apple’ın cihazı özel bir oyun konsolu mu yoksa Apple TV’nin bir evrimi mi olacak?

Güney Kore’den Mayıs 2021 söylentisi, bir masaüstü cihaz ile taşınabilir bir el cihazının özelliklerini harmanlayan ve rolleri arasında geçiş yapabilen bir karma oyun konsolu görebileceğimizi gösteriyor.

Bununla birlikte, gelişmiş oyun yeteneklerini bir araya getiren gelecekteki bir Apple TV olma ihtimalinin daha yüksek olduğunu düşünüyoruz. Teknoloji sızıntısı Fudge’ın Ekim 2020’de Twitter’da iddia ettiği şey şuydu:

Fudge’dan Ekim 2020 tweet’i, yeni Apple TV modelinin The Legend of Zelda: Breath of the Wild gibi grafiklerle oyun oynayabileceğini öne sürdü.

Apple TV’nin gelişmiş oyun yeteneklerine sahip olabileceğini öne süren tek bilgi sızıntısı Fudge değildi. Genel olarak doğru bilgi sızdıran Jon Prosser, yeni Apple TV’nin, Apple’dan yeni bir oyun denetleyicisinin piyasaya sürülmesi sayesinde bir oyun platformu olarak daha da çekici hale gelebileceğini söyledi. Prosser, Ağustos 2020’de Apple’ın geliştirilmekte olan kendi oyun denetleyicisine sahip olduğunu söyledi. Oku: Apple oyun denetleyicisi geliyor.

Şu anda müşteriler Apple cihazlarıyla Xbox ve PlayStation denetleyicileri kullanıyor – yeni bir Apple denetleyicisi bunlarla rekabet edecek.

Apple’ın Games Console çıkış tarihi

Bir olasılık, Fudge’un doğru olması ve Apple’ın hibrit bir Apple TV oyun konsolu başlatmayı planlaması, ancak bunu yapmak yerine Apple TV 4K 2021 sürümünü piyasaya sürmesidir. 2017 Apple TV 4K arasında çok az fark var (iki Apple TV 4K karşılaştırmamızı okursanız göreceğiniz gibi).

Öyleyse Apple neden Apple TV’lerin oyun yeteneklerini beklendiği gibi geliştirmedi? Belki de Epic gibi şirketlerle devam eden bu anlaşmazlıklar ve Apple’ın iOS’ta xCloud’u ve diğer oyun hizmetlerini içerik üzerinde hiçbir kontrolü olmayacağını söylediği için yasaklaması gibi benzer durumlar nedeniyle.

Ayrıca Apple Epic davasının Apple oyunlarının geleceği için ne anlama gelebileceğini de okuyun.

Apple Epic denemesinin sonucu, Apple’ın oyun oynama planlarını belirliyor olabilir.

Oyun oynamakla ilgileniyorsanız şunları okuyun:

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/apple-games-console-3804555/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...