mac

Apple Exec, MacBook Pro’nun Ekran Çentiğini Savunuyor

Yeni MacBook Pro 14in ve 16in’in piyasaya sürülmesine yönelik tepkiler genellikle çok olumluydu ve yalnızca bir ayrıntı gerçekten eleştiri aldı: çentik.

Bazı kullanıcılar, menü çubuğunu fazla kullanmadıkları için bunda bir sorun görmezler. Ancak diğerleri, ya ekranın en önemli arayüz öğelerinden bazılarını içeren bir alanda dikkat dağıtıcı buldukları için ya da sadece çirkin olduğunu düşündükleri için buna şiddetle karşı çıktılar.

Apple eleştirileri yalandan almıyor. Şirketin Pro Mac Ürün Grubu Müdürü Shruti Haldea, Same Brain podcast’ine verdiği bir röportajda, menü çubuğunun yeni alana taşınması nedeniyle çentiğin “içeriğiniz için size daha fazla alan sağlamanın gerçekten akıllı bir yolu” olduğunu savundu. çentiğin her iki tarafında ekranın geri kalanı öncekiyle aynı 16:10 en boy oranına sahipken.

“Yaptığımız şey, aslında ekranı daha uzun hale getirmek,” diye belirtiyor.

Haldea, menü çubuğundaki azaltılmış alanla ilgili eleştirilere değinmedi ve programın sunucuları Justine ve Jenna, çentik ve geleceği hakkında daha derinlemesine sorular sormadı. Aslında, Haldea’nın çentiği savunmasına ilk tepkileri şu oldu: “Onu ele geçireceğim için çok heyecanlıyım.”

Yeni MacBook Pro’nun duyurulmasından bu yana gözlemlediğimiz duygunun gücü göz önüne alındığında, eleştirmenlerin çentiğin iyi bir şey olduğuna o kadar kolay ikna edilmeleri pek mümkün değil.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/apple-exec-defends-macbook-pro-notch-3809778/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...