Yazılım

Amazon Şikayetlerinin Ardından Fakespot App Store’dan Kaldırıldı

Cnet’in haberine göre, popüler ancak tartışmalı uygulama Fakespot, Amazon’un resmi bir şikayette bulunmasının ardından App Store’dan kaldırıldı.

Fakespot’un yaratıcıları, uygulamanın Amazon, Tripadvisor, Walmart ve Yelp gibi sitelerdeki sahte yorumları belirlemek için AI tabanlı veri analizi kullandığını iddia ediyor.

Fakespot, SSS’lerinde, “Kullanıcı inceleme sistemi, incelemeler için ödeme yapan satıcılar, rekabetlerini kötü göstermeye çalışan şirketler ve gerçek yorumcular gibi davranan teknolojiler tarafından çok sık suistimal ediliyor” diyor. “Patentli algoritmalarımız, genellikle güvenilir veya güvenilmez olduğunu düşündüğümüz incelemeleri belirlememize izin veren belirli kalıpları arar.”

Ancak Amazon bu bulguların doğruluğuna itiraz ediyor. Cuma günü e-ticaret devi, uygulamanın “müşterilere satıcılarımız ve ürünleri hakkında yanıltıcı bilgiler sağladığını, satıcılarımızın işlerine zarar verdiğini ve potansiyel güvenlik riskleri oluşturduğunu” iddia eden bir bildiri yayınladı. Apple’ın bu uygulamayı App Store yönergelerine göre incelemesini takdir ediyoruz. “

Amazon’a göre, Fakespot’un sitedeki üçüncü taraf satıcı analizlerinin %80’i yanlıştı.

Amazon, Haziran ayında yayından kaldırma sürecini başlattı ve uygulama şimdi App Store’dan kaldırıldı.

Fakespot, The Verge’e Apple’ın durumu çözme fırsatı vermediğini söylüyor, ancak Apple biraz farklı bir hikaye anlatıyor: “Bu, Amazon tarafından 8 Haziran’da başlatılan fikri mülkiyet haklarıyla ilgili bir anlaşmazlıktı ve birkaç saat içinde her iki tarafın da iletişim halinde olmasını sağladık. sorunu ve geliştiricinin uygulamalarını mağazada tutmak için atması gereken adımları açıklayarak ve sorunu çözmeleri için onlara bolca zaman vererek. 29 Haziran’da, uygulamalarını App Store’dan kaldırmadan haftalar önce Fakespot ile tekrar iletişime geçtik. “

Fakespot’un kabaca 150.000 iPhone’a yüklendiği tahmin ediliyor.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/fakespot-app-store-3806724/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...