Yazılım

AirPods, Yazılım Güncellemesi Sayesinde Ağımı Bul’a Katıldı

İkinci nesil AirPods, AirPods Pro veya AirPods Max setiniz varsa, bu cihazlarda çalışan yazılımın yeni bir sürümünün artık mevcut olduğunu ve özellik setlerini genişletiyor gibi göründüğünü duymaktan memnun olacaksınız.

Tam olarak 4A400 yazılım sürümündeki yenilikler Apple tarafından sessiz tutuluyor, ancak MacRumors, Find My uygulaması için gelişmiş destek içerdiğini düşünüyor. Bu, iOS 15 kullanıcılarının kayıp kulaklıklarını bulmasının daha kolay olacağı anlamına geliyor.

Daha önce AirPods, Find My uygulaması kullanılarak bulunabiliyordu, ancak yalnızca iPhone’un veya bulmayı yapan başka bir cihazın Bluetooth menzili içindeyseler. Bu aralığın dışına çıktıklarında, Bul’da gerçek zamanlı olarak güncellenmek yerine “bilinen son konum” olarak görünürler. Yeni yazılım, Find My ağındaki diğer cihazların – hangi öğelerin izlenmesine yardımcı oldukları hakkında hiçbir fikri olmayan yabancılar tarafından kullanılanların – AirPod’ların konumunu izlemek için kullanılacağı anlamına geliyor.

Aksi takdirde, yazılım güncellemesinin odak noktasının çeşitli hata düzeltmeleri olduğuna inanılıyor. Bu da önemlidir ve kablosuz kulaklıklarla ilgili herhangi bir sorununuz varsa, bunların bu güncellemede çözülmesini umuyoruz.

O zaman en kısa zamanda elinize almaya değer. Ancak AirPod’ları en son yazılım sürümüne güncellemeye teknik olarak ‘zorlayamayacağınızı’ unutmayın. Bunu kendi iyi zamanlarında yapacaklardır – ancak süreci biraz teşvik edebilirsiniz.

Her şeyden önce, güncellemenin zaten yüklenip yüklenmediğini kontrol edin. iPhone’unuzu açın ve Ayarlar > Bluetooth’a gidin, ardından AirPods’un yanındaki küçük harf i’ye dokunun. Geçerli yazılım sürümünü veren ‘Sürüm’ etiketli bir alan göreceksiniz. 4A400 yazıyorsa, güncellemeyi aldınız.

Başka bir şey söylüyorsa, kulaklıkları şarj kutusuna yerleştirerek ve iPhone, iPad veya iPod touch’ınıza bağlı olduklarından emin olarak güncellemeyi almaya teşvik edebilirsiniz. Güncelleme daha sonra otomatik olarak gerçekleşmelidir.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/airpods-find-my-3809228/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...